
Jednospadowa

Dwuspadowa

Czterospadowa







Czytaj więcej >






Zawartość projektu
Zestawienia

Znajdziesz tutaj spis wszystkich materiałów potrzebnych do zbudowania konstrukcji. Każdy element w zestawieniu ma podany przekrój, długość, liczbę sztuk oraz powierzchnię malowania. Zestawienie zawiera spis łączników montażowych.
Wykonanie

Wykonanie konstrukcji z justBUILD jest po prostu proste. Krok po kroku pokazujemy jak wykonać poszczególne elementy. Etapy wykonania podzielone są na proste czynności takie jak oznaczanie, cięcie, wiercenie, a wszystko to pokazane w widoku 2D i 3D.
Montaż

Montaż konstrukcji z justBUILD jest po prostu prosty. Pokazujemy krok po kroku jak zmontować poszczególne elementy oraz jakich łączników i gdzie użyć. Wszystko w widokach 2D i 3D, abyś mógł poczuć radość budowania.
Metryka

Tutaj znajdziesz informacje o ilości śniegu jaka może bezpiecznie zalegać na dachu oraz prędkości wiatru, na jaką zaprojektowana jest konstrukcja. Metryka zawiera szkic rozmieszczenia punktów oparcia konstrukcji i wartości sił przekazywanych przez konstrukcję na fundament.
Często zadawane pytania
Ze względu na szeroki wybór dostępnych rozwiązań w zakresie pokrycia dachu, nie narzucamy konkretnego rozwiązania. Pokrycie dachu powinno być dostosowane do wybranego kąta nachylenia dachu. Informacje na temat zalecanych wartości kąta nachylenia dachu dla konkretnych rozwiązań systemowych, można uzyskać u producenta danego rozwiązania. W zależności od kąta nachylenia dachu można stosować między innymi takie pokrycia jak gont bitumiczny, papa, blachodachówka, blacha, dachówka ceramiczna, dachówka cementowa. Maksymalny ciężar pokrycia nie może przekraczać 65kg/m².
Nie. Na stronie JustBUILD.com można skonfigurować i zakupić opracowania cyfrowe w formacie PDF.
Nie. Na stronie JustBUILD.com można skonfigurować i zakupić opracowania cyfrowe w formacie PDF. Nie sprzedajemy wersji papierowych produktów. Korzystając z wersji cyfrowej chronisz środowisko.
Materiały konstrukcyjne
Konstrukcja została zaprojektowana z drewna klasy C24 wg EN 338: 2009.
Łączniki stosowane w konstrukcji: wkręty ciesielskie, gwoździe i śruby.
Wszystkie materiały zastosowane do wykonania konstrukcji powinny posiadać stosowane aprobaty i dopuszczenia do stosowania w budownictwie.
Fundamenty
Ze względu na różne warunki gruntowe mogące wystąpić w miejscu budowy, w dokumentacji nie przedstawiono konkretnego rozwiązania wykonania fundamentów. W zależności od występujących warunków oraz okresu użytkowania należy zastosować rozwiązanie w postaci fundamentów punktowych, liniowych lub płytowych. Wartości sił maksymalnych przekazywanych przez konstrukcję na fundament przedstawione zostały w Metryce projektu. W celu dobrania odpowiedniego rozwiązania należy zasięgnąć porady u osób posiadających stosowną wiedzę w tym zakresie. Należy spełnić odpowiednie warunki objęte przepisami prawa stosowanie do miejsca lokalizacji.
Rodzaj pokrycia
Ze względu na szeroki wybór dostępnych rozwiązań w zakresie pokrycia dachu, w dokumentacji nie narzuca się konkretnego rozwiązania. Pokrycie dachu powinno być dobrane do kąta nachylenia dachu. Informacje na temat zalecanych wartości kąta nachylenia dachu dla konkretnych rozwiązań pokrycia dachowego, można uzyskać u producenta danego rozwiązania. W zależności od kąta nachylenia dachu można stosować takie pokrycia jak gont bitumiczny, papa, blachodachówka, blacha, dachówka ceramiczna i cementowa. Konstrukcja została zaprojektowana z uwzględnieniem pokrycia o ciężarze nie przekraczającym 65kg/m².
Bezpieczeństwo
Konstrukcja została zaprojektowana tak aby przenieść obciążenie wiatrem huraganowym [wg H. Lorenc’a], którego prędkość na wysokości 10 metrów nie przekracza 93km/h. Do obliczeń przyjęto wartość charakterystyczną obciążenia śniegiem gruntu 90kg/m². W Metryce projektu podano maksymalną grubość pokrywy śnieżnej jaka bezpiecznie może zalegać na dachu. Konstrukcja została zaprojektowana w sposób zapewniający nie przekroczenie stanów granicznych nośności.
Informacje dodatkowe
Opracowanie przeznaczone do użytku prywatnego.